Какой казан для плова купить?

Матеріали для виробництва казанів та їх особливості

29.01.2022 Откл Автор: Евгений Зигмунд

Далеко не на кожній кухні оселився цей представник Сходу. Однак, без його участі у вас навряд чи вийде ароматний, приготовлений за всіма правилами плов. А досвідчені господині стверджують, що в казані можна готувати не тільки узбецький плов, а й широкий асортимент дивовижних страв (лагман, шурпа). Тому є сенс вибрати потрібну модель і для вашої кухні. Замовити якісний чавунний казан можна на kazan-mangal.com.ua/kazany-tatarskie.

Матеріали для виробництва казанів та їх особливості

Принцип роботи та пристрій

Котел є котел з округлим дном. Без нього неможливо уявити кухню Середню Азію. Як правило, цей пристрій ставиться на спеціальну триногу або в піч (стаціонарну або переносну — значення не має).

Обов’язково до будь-якого казана «додається» кришка. Вона повинна щільно прилягати та не допускати виходу пари. Кришка виготовляється або з того ж матеріалу, що й сам казан або з дерева. Так, так, саме дерев’яні кришки віддають перевагу середньоазіатським кухарям. Справа в тому, що деревина має низьку теплопровідність, і до того ж вона гігроскопічна. Ці властивості дозволяють готувати розсипчастий, ароматний та надзвичайно смачний плов.

Читайте также:  Рассмотрим варианты дизайна классической кухни

Округла форма казана обрана не випадково, це гарантує рівномірне прогрівання не лише на дні, а й з боків. Продукти всередині цієї незвичайної каструлі готуються швидше і довго залишаються гарячими навіть після того, як були зняті з вогню. А достатня кількість пари перетворює процес готування на повільну томління, а не агресивну смаження. Саме тому будь-яка страва, приготовлена ​​в казані, не тільки дуже смачна, але й корисна, оскільки збережені всі активні елементи в продуктах. Така щадна знемога дає можливість продуктам максимально «наживитися» смаком і ароматом спецій, при готуванні в звичайній каструлі досягти такого ефекту не вдасться.

Матеріали для виробництва казанів та їх особливості

Ще одна важлива деталь, на яку потрібно звернути увагу, – це ручки казана. У деяких випадках казан має цілісну ручку, щоб його можна було підвісити над багаттям. Стандартний варіант – 2 ручки. В цьому випадку казан зовні мало відрізняється від звичайної каструлі. Особливо якщо ви збираєтеся готувати на звичайній плиті і вибрали модель з плоским дном. Але оскільки класичні казани призначені для готування на вогні, і у вас є можливість використовувати його таким чином, є сенс придивитися до моделей з чотирма ручками. Там робляться додаткові перемички, щоб підвісити ємність над відкритим вогнем.